top of page

Peter Kellner - bas


Peter Kellner - bas 

Mladý slovenský basista je členom súboru Viedenskej štátnej opery. V roku 2021 stvárnil Zunigu (Bizet Carmen). V  sezóne 2021/2022 sa objavil v dvoch Mozartových operách: ako Masetto v novom naštudovaní Dona Giovanniho a Figaro vo Figarovej svadbe. Sezónu vo Viedni ukončil v Barbierovi zo Sevilly (Rossini), kde zaspieval Dona Basilia.


V januári 2022 debutoval v Metropolitnej opere v role Collina v Bohéme (Puccini). Na scéne Viedenskej štátnej opery sa predstavil tiež ako Strýko Bonze (Puccini Madama Butterfly), Penthée (Berlioz Trójania), Leporello (Mozart Don Giovanni), Kráľ (Verdi Aida).


Príležitostne spolupracuje so všetkými slovenskými opernými scénami.


V zahraničí účinkoval v Royal Opera House v Londýne, na Salzburskom festivale, v talianskom Teatro Verdi v Trieste, v Teatro de la Maestranza v Seville, v Klagenfurte, v Štátnom divadle v Oldenburgu, v Kráľovskej filharmónii v Liverpoole, na festivale v Glyndebourne, ako aj na Medzinárodnom hudobnom festivale v talianskom meste Martina Franca.


K jeho úspechom patrí 1. miesto na medzinárodnej súťaži Ferruccio Tagliavini v Rakúsku, 2. miesto na Mozartovej súťaži operného spevu v Salzburgu a prestížne štipendium od Wigmore Hall/Independent opera competition, Londýn.

Študoval spev na Konzervatóriu v Košiciach a následne v Salzburgu na Univerzite Mozarteum. Bakalárske štúdium ukončil na univerzite Kunstuniversität Graz v Rakúsku.

Comments


Umelci
bottom of page