top of page

Tomáš Juhás - tenor


Tomáš Juhás - tenor

Študoval na Konzervatóriu v Bratislave a na VŠMU v triede Roberta Szücsa. V SND debutoval v roku 2002 ako Tony v McNallyho Majstrovskej lekcii Marie Callas. Svoje spevácke a herecké dispozície preukázal v nasledujúcich sezónach ako Boris v Janáčkovej Káti Kabanovej, Malcolm vo Verdiho Macbethovi, Ismael v Nabuccovi, Alfredo v La traviate a Lenskij v Čajkovského Eugenovi Oneginovi.


Jeho prvou CD nahrávkou je sólový tenorový part v Beethovenovej 9. symfónii so Slovenskou filharmóniou a dirigentom Chihirom Hayashim. V poslednom období spieval Rodolfa (Puccini Bohéma), Vojvodu (Verdi Rigoletto), Nemorina (Donizetti Nápoj lásky), Ponga (Puccini Turandot).  


V roku 2011 sa prezentoval v úlohe Jeníka na koncertnom predvedení Smetanovej Predanej nevesty v londýnskej Barbican Hall za sprievodu BBC Symphony Orchestra pod taktovkou českého dirigenta Jiřího Bělohlávka. Na festivale Wiener Festwochen sa predstavil v operách La traviata a Trubadúr (Theater an der Wien). Pracoval s významnými režisérmi ako Robert Wilson, Peter Konwitschny, Deborah Werner. 


Je stálym hosťom Národného divadla a Štátnej opery Praha, ako aj Národného divadla Brno. V SND v súčasnosti spieva Záboja (Suchoň Svätopluk) a Ismaela (Verdi Nabucco). 

Umelci
bottom of page