top of page

Tatiana Hajzušová - soprán


Mladá talentovaná sopranistka je absolventkou Konzervatória v Bratislave v odbore operný spev, kde zároveň študovala aj hru na klavíri. Neskôr sa stala poslucháčkou VŠMU v Bratislave v odbore operný spev.


V r. 2020 debutovala v Štátnom divadle Košice v projekte Alma a Gustav Mahler „Manželstvo v piesňach“. Zároveň hosťovala v opere: W. A. Mozart - Don Giovanni a v operete: E. Kálmán - Vojvodkyňa z Chicaga.


V r. 2021 účinkovala na prestížnom festivale Dmitri Hvorostovsky v Krasnojarsku, tu debutovala v role Donny Elviry v opere Don Giovanni.


Spolupracuje so slovenskými kultúrnymi inštitúciami - Štátne divadlo Košice, SND, Štátna filharmónia Košice, Slovenská filharmónia, Slovenský rozhlas.


Získala významné ocenenia na medzinárodných speváckych súťažiach: v r. 2015 prvé miesto na súťaži Rudolfa Petráka v Žiline, prvé miesto na súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch v kategórii Operní naděje, prvé miesto na súťaži v Olomouci a zároveň titul laureát súťaže. V r. 2017 sa stala laureátkou Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera–Trnavského v kategórii ženy do 24 rokov. V r. 2018 získala prvé miesto súťaži Elizabeth Házy, kde okrem hlavnej ceny dostala ponuky koncertovať v Maďarsku a Rakúsku . V r. 2020 bola najmladšou účastníčkou na prestížnej súťaži Galiny Višnevskej v Moskve. V roku 2021 sa stala víťazkou súťaže III. International Music Competion Labskej filharmónie. V r. 2022 bola v kategórii mladí speváci finalistkou talianskej súťaže 13. Concorso Internazionale di Canto Lirico Omaggio a Maria Callas - Citta di Brescia. Tohto roku sa na speváckej súťaži Karol Szymanowski ocitla v úzkom kruhu štrnástich spevákov z celého sveta.

Comments


Umelci
bottom of page