Peter Kellner


Peter Kellner študoval spev na Konzervatóriu v Košiciach u pána profesora Michaila Adamenka a následne v Salzburgu na Univerzite Mozarteum v triede profesora Borisa Bakowa. Svoje bakalárske štúdium úspešne ukončil na univerzite Kunstuniversität Graz, v Rakúsku.

Od sezóny 2018/19 je Peter Kellner angažovaný ako sólista Viedenskej štátnej opery, kde sa doteraz predstavil ako Leporello a Masetto (“Don Giovanni), Škótsky kráľ (“Ariodante”), Truffaldin (“Ariadne auf Naxos”), Theseus (“Sen noci svätojánskej”), Kráľ („Aida“), Panthée (“Le Troyens”) a Graf Lamoral (“Arabella”).

Spolupracuje s operou Slovenského Národneho Divadla ako aj s divadlami v Košiciach a v Banskej Bystrici. V zahraničí si Peter Kellner zaspieval v Royal Opera House v Londýne, na festivale Salzburger Festspiele v Salzburgu, v talianskom divadle Teatro Verdi v Trieste, v divadle Teatro de la Maestranza v Seville, v divadle v Klagenfurte, v Štátnom divadle v Oldenburgu, v Kráľovskej filharmónii v Liverpoole, na festivale v Glyndebourne ako aj na Medzinárodnom hudobnom festivale v Martina Franca v Taliansku. V sezóne 2015/2016 až 2017/18 sa Peter predstavoval ako sólista v Opere Graz v Rakúsku.

Jeho repertoár zahŕňa aj postavy ako: Figaro (Mozart- Figarova svadba), Publio (Mozart- La Clemenza di Tito), Papageno, Sarastro a Sprecher (Mozart- Čarovná flauta), Osmin (Mozart- Únos zo Serailu), Dulcamara (Donizetti- Nápoj lásky), Colline (Puccini- Bohéma), Basilio (Rossini- Barbier zo Sevilly), Doktor Grenvil (Puccini-La Traviata), Lord Sydney (Rossini -Cesta do Reims), Otec Laurent (Gounod – Rómeo a Júlia) a iné.

K Petrovým úspechom patrí 1. miesto na medzinárodnej súťaži Ferruccio Tagliavini v Rakúsku, 2. Miesto na Mozartovej súťaži operného spevu v Salzburgu a prestížne štipendium od Wigmore Hall/Idependent opera competition, Londýn.

Umelci