Judita NagyováMezzosopranistka Judita Nagyová sa narodila v Galante a študovala na konzervatóriu v Bratislave. Okrem toho absolvovala majstrovské kurzy u Zlatice Livorovej, Petra Dvorského, Jane Henschel, Gunduly Hintz a Deborah Polaski. V rokoch 2009 až 2011 bola ako mladá speváčka angažovaná v opernom štúdiu v Deutsche oper am Rhein v Düsseldorfe. V rokoch 2011 až 2014 bola členkou súboru štátnej opery v Norimbergu, kde sa predstavila v role princa Orlovského v Netopierovi, Johann Strauss ml., Schwertleite a Floßhilde v Prsteni Nibelungovom, Richard Wagner, i ako Kristína v Janáčkovej opere Vec Makropulos.

Začiatkom sezóny 2014/15 prestúpila do opery vo Frankfurte, kde pôsobí dodnes. Účinkovala ako Hänsel v Jankovi a Marienke, Engelbert Humperdinck, Dryáda v Ariadne na Naxe, Richard Strauss, Cherubino vo Figarovej svadbe, W. A. Mozart, a ako Rossweiße vo Valkýre, Richard Wagner. Odvtedy Judita Nagyová disponuje veľmi pestrým repertoárom. Jej úlohy zahŕňajú Oľgu v Eugenovi Oneginovi, P. I. Čajkovskij, 3. dámu v Čarovnej flaute, W. A. Mozart, Genevievu v Pelleas a Melisanda, Claude Debussy, Pani Dorn v opere Nájomca, Arnulf Herrmann, Wellgundu vo Wagnerovom Zlate Rýna, či Hannah v Pasažierovi, Mieczysław Weinberg.

V sezóne 2019/20 Judita Nagyová debutovala ako Maddalena v Rigolettovi, Giuseppe Verdi, na svojej domovskej scéne vo Frankfurte. V aktuálnej sezóne tam spieva okrem iného Hänsel v Jankovi a Marienke a Oľgu v Eugenovi Oneginovi.

Judita Nagyová spievala v roku 2012 aj titulnú rolu v opere Ezio od Georga Friedricha Händela na Medzinárodnom opernom festivale Gluck v Norimbergu. Hosťovala aj na festivaloch Wiener Festwochen a Aalto-Musiktheater Essen, ďalej v Teatro La Fenice v Benátkach, v Concertgebouw v Amsterdame a na Wexford Opera Festival. Dva roky po sebe spievala Mercédès v opere Carmen, Georges Bizet, na festivale v Bregenzi. V sezóne 2019/2020 sa prvýkrát s obrovským úspechom predstavila ako Ježibaba v Rusalke na Tirolskom festivale v Erle.

Umelci