Umelci

Adriana Kučerová


adriana kucerova

Adriana Kučerová je pokračovateľkou slávnej tradície slovenských sopranistiek ako Lucia Popp, Edita Gruberová, či Ľubica Vargicová. Absolvovala vokálne štúdium na VŠMU v Bratislave v triede Viktórie Stracenskej a na Národnom konzervatóriu v Lyone. Na konte má ocenenia z viacerých medzinárodných súťaží. K najvýznamnejším patrí 1. cena, absolútne víťazstvo a zisk ďalších štyroch cien na medzinárodnej súťaži Hans Gabor Belveder vo Viedni v roku 2005.

Adriana Kučerová hosťovala v prestížnych operných domoch ako napríklad Teatro alla Scala v Miláne, Teatro dell’Opera di Roma, Bavorská štátna opera v Mníchove, Berlínska štátna opera, Štátna opera vo Viedni, parížska Opera de Bastille, Teatro Colon v Buenos Aires, Tel Aviv Opera. Spievala na festivaloch: Glyndebourne, Salzburg Mozart Wochen, Salzburg Festival, Pražská jar, Ravenna Festival, BBC Proms atď. Spolupracovala s významnými dirigentmi: Daniel Barenboim, Gustavo Dudamel, Vladimir Jurowski, Riccardo Muti, Nicolaus Harnocourt, Fabio Luisi, či Kent Nagano.

V repertoári má celý rad sopránových postáv. V poslednom období to bola hlavná postava v opere Líška Bystrouška v Štátnej opere v Hamburgu, postava Adiny v opere Nápoj lásky vo Viedenskej štátnej opere (po boku Juana Diega Floreza). Takisto vo Viedni spievala postavu Rosiny v opere Barbier zo Sevily. V opere SND sme ju mohli vidieť v postave Mařenky v opere Predaná nevesta.

Ako koncertný umelec sa predstavila v uplynulých mesiacoch v Petrohrade, Londýne, Ríme, Štokholme, Barcelone, v Prahe, v Českom Krumlove a v Tokiu.

Medzi jej nové postavy patrí Susanna vo Figarovej svadbe, ktorú spievala v Drážďanoch a Júlia v opere Rómeo a Júlia, ktorú stvárnila v Tasmánii.